co s detmi ked prsi

Čo s tromi kráľmi (a deťmi keď prší) – 3 prekrásne inšpiratívne slovenské blogy

Napísala Vik / hry a kadejaké aktivity / 15. Máj 2014

Sú také dni – ako tie posledné tri. Včera som už nevydržala a vyvliekla svoje detiská do vetra a dažďa. Menšie chránené v nosiči, veľké hrdinsky odolávalo vetru, ale čiapku vietor strhol obom. Dnes už sedia len doma a vyrábajú mäsové guľky na obed. Prípadné obete idú na vrub počasiu a sama so sebou som sa dohodla, že toto je najlepšia voľba pre dnešné doobedie. A dnešný obed, samozrejme.

Tri nádherné slovenské maminkovské blogy som objavila, plné hier, aktivít, blbnutia.

Ten prvý píše moja úžasná priateľka Miriam, ktorá má doma jedno malinké bábo a jedno trochu väčšie (a o jej blogu som ani nevedela!). Miriam je hrová pedagogička (Miriam, odpusť ak som to nenapísala presne diplomovo), a máme sa všetky čo od nej učiť. Wow. Pozrite sa na jej krásny blok Osem rúk doma. Každá aktivitka, ktorú so svojimi dcérami skúša je presne popísaná, s bohatou fotodokumentáciou, a kopou praktických tipov. Paráda, ideálne na zadaždené dni. Tuto napríklad skúša zavesiť nad bábätko kadečo zaujímavé, tuto dáva staršej odvážne do rúk čierne kamienky, a tuto je jeden neuveriteľne zaujímavý rozhovor s inou inšpiratívnou maminkou viacerých detí.

Prelistujte si jej blog zhora dolu, a určite neprehliadnite toto nádherné podobenstvo o emóciách. Miriam je totiž okrem úžasnej muffin-vyrábačky, hudobníčky, zápasiacej maminky ešte aj výtvarníčka – všetko toto tam cítiť v každom článočku. Osem rúk doma nie je len taký záznamník aktivít, je to nádherne introspektívny denník duše.

tri inšpiratívne slovenské blogy

Druhý blog je zameraný na Montessori aktivity (podobne ako ten prvý), ale či tento prívlastok riešite alebo nie, vaše detiská budú určite spokojné. Volá sa Rastieme s Montessori, a mamka malej Sarah v ňom vcelku pravidelne pridáva všeličo zaujímavé. Rovnako ako prvý blog, aj tu je kopa fotiek a oskúšaných tipov. Napríklad tréning jemnej motoriky pri napichovaní cestovín do chlebíka (oboje máte doma hoci aj dnes ráno), alebo prelievanie, presýpanie, prekladanie, ktorým sa deti zabavia na naozaj dlhý čas, a ľahko sa aj obmieňa.

Posledný super slovenský blog, úplný že zjav!, sú Neposedné nožnice. Wow. Plný plný aktivít. Tuto napríklad zoznam 18 pokusov, ktoré môžete doma s deckami vyskúšať. Alebo 23 aktivít, ktoré by vám boli prišli domov v balíčku (aj na modrom koníkovi existujú výmenné balíčkové skupiny), ale poľahky si ich vyrobíte aj doma. Alebo z čoho všetkého už použitého viete s deťmi vyrobiť niečo nové.

Mamka na tomto blogu má podľa fotiek už trochu väčšie deti, ale určite sa stále pohybujeme aspoň s jedným pod šesť. A má tiež bohatú FB komunitu, takže ju nájdete aj tam.

Tak popozerajte, a určite vás to inšpiruje.

Pozrite sa aj na našu pinterestovú nástenku, a tiež v minútkovom twitter feede neustále vyskakujú nové a nové nápady. Nenechajte sa odradiť faktom, že pochádzajú z blogov v angličtine: sú bohato dokumentované fotkami, takže ak angličtina nie je vašou doménou, nebudete stratené. A vyžiadajte si náš minútkový občasník, aby vám žiadne aktivitky, recenzie knižiek a iné dobroty neušli.

Užite deň, užite si svoje deti, a buďte na seba dobré.


Oslovilo vás to? 2 komentáre.

2 komentáre

Viki, dakujem za uznanie i nalinkovanie! Aj my po tieto dni odolavame vetru, stracame ciapky a vyberame si, co z neodkladnych zivotnych potrieb predsa len odlozime, aby sme over all prezili. vdaka aj za obe dalsie linky, nepoznala som ich!!

osem ruk doma - 24. máj 2014 12:59 - Odpovedzte

    Myrjamka! My dve spolu v tejto virtuálnej realite! Stískam ťa, žena.

    Vik - 24. máj 2014 22:15 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.