O mne

Som mamka dvoch miničiek.

Keď sa narodila minisetra, krpček mal dva roky, a nič nás po narodení neprekvapilo tak ako vyčerpanie a chaos, ktorý s ňou prišiel. Prvá zima s týmto druhým bábätkom bola jedna z najhorších doteraz: bola nekonečná, a počas celého jej trvania sme mali len 3 (slovom tri) rána, kedy sa nám podarilo vychystať sa na doobedňajší čas vonku bez plaču – ich alebo môjho. Ukázala mi, ako nepripravená som na dve malé deti, že na to neexistuje žiadna príručka, ktorá by život aspoň trochu zjednodušila, a že nie je cesta späť.

Tak vznikol tento blog, ako nadýchnutie sa pred každým ponorením.

Od januára 2013 behávam, sprvu minúta behu na striedačku s minútou a pol chôdze. Beh mi čistí hlavu a dáva veciam rovnováhu. All is well, keď som spotená a nohy sa mi trasú. V októbri 2014 som dala svoj prvý polmaratón – a to dáva nádej, že aj v materstve toho zvládnem oveľa viac.

Aj keď som manželka superhrdinu, stav našej kuchyne vždy večer a stav mojej duše kedykoľvek mi vcelku dávajú zabrať. K dobrodružstvu patria dva psy a 71 metrov štvorcových.

Som dcérou nášho Boha.

Deti

Štvordňová minisestra a jej dvojročný brat

 

Som obyčajný človiečik, a patrím do malého nedenominačného kresťanského spoločenstva. Moja viera stojí na Kristovi, bez ktorého spasenie nie je možné, na Biblii, prostredníctvom ktorej hovorí Boh, a na milosti.