SWIEJKO_1a

Sobotný film: Best of Winter Olympics

Napísala Vik / sobotný film / 15. Feb 2014

Nedá mi neuvažovať v olympijskom duchu, u nás doma totiž teraz olympiáda beží na pozadí takmer úplne všetkého, bez výberu: kraso, curling, biatlon, boby. Skoky. Slalom. (Poznámka: sledujeme len biatlon a kraso, ostatné nás veľmi nebaví).

A tak toto nádherné emotívne video som našla:

A toto mi k nemu napadlo: je nádherné a smutné sledovať všetku tú snahu. Ale tieto dva týždne nie sú pravdou o žiadnom z tých športovcov. Teda, nie sú úplnou pravdou, patria len medzi pár minút, ktoré sa dostanú na verejnosť. Také omrvinky z driny, modrín, zháňania sponzorov, opakovaných pokusov, zo vstávania ráno…všetkého, čo si predstavíte pod pojmom sebazaprenie. Zimomriavky, pátos, stískanie mám a trénerov, zlomené nohy.

Také sme aj my mamy: niečo z nás vidieť vonku vo svete – ale nie všetko. Občas poslušného chlapčeka, ktorý na prvýkrát vloží mame do ruky lízatko, s tým, že ochotne vyčká do obeda. A občas klbko pod elektrickým napätím, ktoré jačí, kope, hryzie ostatné deti, a ani za svet ho z pieskoviska nedostanete. Buďme k sebe dobré, lebo ani jeden a ani druhý moment nie sú úplnou pravdou.


Oslovilo vás to? Pridajte komentár.

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.