šup šup hra pre malé ručičky

Šup-šup hra pre malé ruky

Napísala Vik / hry a kadejaké aktivity / 09. Okt 2015

Toto som dnes narýchlo fotila v škôlke. Amazonka to strašne rada robieva a je to perfektný tréning jemnej motoriky a koordinácie ruka-oko. A ešte k tomu je to parádne recyklačná aktivita, lebo si všetko pozbierate cestou z prechádzky vonku v parku – alebo prelustrujete zásoby nepoužívaných hračiek!

Potrebujete škatuľu od meninového dezertu alebo zásobník na robenie ľadu. A k tomu ešte kamienky alebo zátky alebo menšie šišky alebo vrchnáčiky alebo lego kocky alebo navliekacie drevené guličky alebo čo len doma vylovíte. A drevené nožnice, ktoré sa oficiálne používajú pri vyprážaní a grilovaní. Za jedno euro, napríklad v Kauflande.

A ak požijete farebné vecičky, môžete hru doplniť aj ukladaním podľa farieb alebo veľkosti. Ňu-ňu!

Je to vraj Montessori aktivita, ale na mene v podstate nezáleží: je to hra na tie ich malé ručičky, a toto je presne obdobie, kedy práve takéto hry majú radi.

hra pre malé ručičky

Tácka pod vybavením má jednoduchý (geniálny) účel – jasne vyhradzuje dieťaťu priestor na práve túto aktivitu. Vizuálne to celé tej maličkej hlávke zjednodušuje, a ešte bráni tomu, aby ste tie zátky a kamienky potom zhľadúvali pod stolom.

P.S. Fotky sú nanič, máte určite pravdu. Ale potrebovala som si vybrať medzi bieda fotkami na mobile v škôlke in action alebo krajšími doma. A viem, že doma by som riešila milión ďalších vecí (čisté tričko, uprataný stôl, obrus? nie-obrus? matúš, odfotíš mi to? matúš, odfoť mi to, nó. matúš, upravíš mi to? matúš, mám to orezať?). Tak som sa rozhodla spoľahnúť sa na vašu láskavosť a použiť veľmi nedokonalé a napriek tomu zmysluplné fotografie, a radšej to publikovať skôr. Som chronický perfekcionista, ale liečim sa. Moje slovo pre tento rok je nádej, viete.


Oslovilo vás to? 4 komentáre.

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.