olympictotpack

Čo s deťmi keď prší – olympijský špeciál

Napísala Vik / hry a kadejaké aktivity / 12. Feb 2014

Olympiáda je v plnom prúde!

Naše škvŕňa ešte veľmi nevníma o čom to celé je, ale starší brat už začína chápať. Aj povzbudzoval minule, aj sa tešil, keď ktosi dobehol do cieľa ako prvý – pretože už začína rozumieť víťazstvu (a konečne sa preto začíname hrať aj spoločenské hry).

Nuž ale toto som ja objavila v rámci olympijskej tématiky na superblogu www.3dinosaurs.com. Balíček aktivít, ktoré súvisia so zimnou olympiádou pre deti od cca dvoch do siedmich rokov. Link vás privedie na post, v ktorom autorka opisuje čo všetko tam nájdete. Nižšie v texte je šesť linkov na stiahnutie (otvorí sa vám vždy .pdf súbor). Balíček, ktorý je určený najmenším deťom, a teda ten, ktorý sme si vyskúšali, sa volá Winter Olympics Tot Pack, a je predposledný v zozname linkov. Nájdete tam nácvik prvých zručností, ktoré povedú k písaniu, tiež maľovanie podľa veľkosti, jednoduché puzzle a rébusy, hľadanie dvojíc alebo logických prepojení, spolu, prepytujem, 40 strán jemnej motoriky. Náš synátor pri tom strávil dobrú hodinu, a veľmi ho to bavilo. Inštrukcie pre jednotlivé úlohy sú síce v angličtine, ale pre pochopenie si vystačíte s úplnými základmi. Ak chcete ušetriť papier, môžete si jednotlivé listy vložiť pod transparentnú fóliu, aby sa všetko kreslenie/písanie mohlo zmazávať a znovu vyrábať, a tak dookola.

Ostatných päť balíčkov je už určených väčším deťom (do 7 rokov), a aj z jazykového hľadiska sú o dosť náročnejšie. Zameriavajú sa tiež na anglickú slovnú zásobu, atď, atď, takže uvidíte, či vám na niečo budú.

Užívajte v zdraví, a vychutnávajte olympiádu. O chvíľu sa rozbieha hokej a kraso!


Oslovilo vás to? Pridajte komentár.

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.