DEN MATIEK A INE

Deň matiek, darčeky, dve zľavy, a iné

Napísala Vik / minútka ticha / 08. Máj 2014

Deň matiek sa blíži. Všade o ňom vravia. A že čo by mohol byť ten najlepší darček. Počuli ste?

Je to trochu ako s Vianocami – aby sme boli  na seba milí a pekní, a slušní, a že prosím ťa, dnes žiadne vtipy o rodinných príslušníkoch, a pokoj ľuďom dobrej vôle aspoň okolo toho stola. Aspoň dnes večer.

Ale vy, milé mamky, viete. Že nie len 11. mája vás zopár malých rúk zobudí priskoro. A že prineskoro pôjdete spať.  A nie len v tú nedeľu vás ocikajú, okadia, vykričia sa na vás alebo budú s hnevom mávať pästičkami do vzduchu, a budú odmietať poobedňajší spánok, aby vzápätí úplne odpadli. A aj dnes bude vysoká šanca, že buď ostane na noc v práčke mokré prádlo alebo v kuchyni neumytý riad.

A tiež viete, že tak ako po všetky dni, aj 11. mája budete najkrajšia bytosť sveta, strie-nestrie, vlasy umyté-neumyté. A budete superhrdinka, lebo nikto na svete nevie tak rýchlo poodliepať od seba lego kocky, a keď sa postavíte na stoličku a na špičky, a ešte trochu, dosiahnete až na úplne najvyššiu policu. A okrem toho, nikoho nikdy nevítali tak ako vás keď ste sa po hodine vrátili domov (a ani na wecko veru nepôjdete samé).

Viete, že v každý jeden deň ste svedkami rastu. Od začiatku začiatkovitého ste svedkami. V Žalme 139 sa píše

Veď ty si mi utvoril ľadviny, v matkinom živote si ma utkal,

a tak ste od začiatku svedkami a nádobami všelijakých Božích tajomstiev a tvorivosti.

Čo by sme si teda mohli želať? Možno aby sme mali spálňu aspoň na jednu noc iba pre seba. Alebo aby náš superhrdina sám od seba kúpil nejakú knihu o vzťahoch, a ešte si ju s nami chcel aj čítať (vysoko postavená latka! – ale zase, vieme svoje o superhrdinoch). Alebo môcť konečne začať ten dlho odkladaný polmaratónsky tréning!

A tak, milé mamky, mám tu pre vás teraz 5% dole z vášho nákupu u zacheja na čokoľvek čo by sa vašej duši zapáčilo (špeciálne odporúčam Dôverných spojencov a Moje túžby, tvoje túžby). (A tiež CD kapely Metelica – Deň žien – títo chalani vážne vedia ako baviť). Spolu s piatimi percentami, o ktoré sa zachejove ceny líšia od cien v kamenných obchodoch je to desať percent dolu. Zľava platí a do soboty, ak pri nákupe zadáte kód “minutka”.

Tiež, milé mamky bežkyne – hľadačky ticha, môžete sa odmeniť desaťpercentnou zľavou na nákup v behnaboso.sk na akékoľvek ženské oblečenie a obuv, a tiež darčekové poukážky. Ak hľadáte konkrétny produkt niektorej z ich značiek a na webe ho práve nemajú, napíšte im email, zvyčajne vedia vyčarovať takmer všetko. Tieto zľavy tiež platia a do nedele, ak pri nákupe zadáte kód “minutka”.

A ešte čosi: balíček ticha – aj keď použiť sa dá asi až po dohovore s hlavným vedúcim superhrdinom alebo zástupnou bejbysitterkou (všimnite si kľúčové slovo aspoň) . Pôvodne je určený na úvod do toho polmaratónskeho tréningu, ale využite ho ako len chcete: neprerušovaný spánok, káva vo vašom obľúbenom kníhkupectve, fantázii sa toto, veď viete. Aby ste si dobili svojich desať superhrdinských životov.

60minut_minutka

Toľko pre dnešok.

Krásny štvrtok vám prajem. A tiež piatok. Po ňom sobotu, nedeľu, pondelok, a tak znova.

Buďte na seba dobré.


Oslovilo vás to? 8 komentárov.

8 komentárov

Every day is a Mother’s Day!!- aspon pre mna tak ako vravis Vik!ale ja si vyberiem asi ten balíček ticha- nie asi ale ISTO:)

zuz - 8. máj 2014 20:34 - Odpovedzte

  Jasne! A uz si sa aj do elastakov navliekla, ci planujes nejaku tu kaviaren? Pocuj, co tak MMM 2014, polmaraton? Do oktobra to stihneme natrenovat obe. Budes moja accountability buddy, co povies?

  Vik - 9. máj 2014 06:30 - Odpovedzte

   totot som si az teraz vsimla dear sis.to akoze myslis vazne???MMM2014??no ty si srandistka.mozno by som aj no nemam s kym trenovat..

   zuz - 24. máj 2014 13:00 - Odpovedzte

    Nuz, draga Sjuzn, nemam s kym trenovat je u nas velice nepresvedcivy argument. :)))

    Vik - 24. máj 2014 22:42 - Odpovedzte

nuz mamky, pridem Vam na MMM 2014 tlieskat :) odhodlavam sa behat uz roky rokuce a obdivujem kazdeho, kto sa na to da :)

ejka - 1. jún 2014 12:11 - Odpovedzte

  Tak teda, milá ejka, ostaň s nami, pretože onedlho plánujem spustiť sériu článkov o tom ako/prečo/a vôbec začať s behaním. Predbežne môžeš začať nejaké inšpiratívne videá…

  Vik - 3. jún 2014 21:29 - Odpovedzte

   ostavam, minutkovnik mi prave dosiel a tak citam :) predvcerom som sa urvala od mojich 4 A ( Andrejka, Anton, Anita, Aurel ) a vo vecernom sere som obehla okolo domu – bola som prekvapena, kolko som vydrzala :)

   ejka - 5. jún 2014 23:01 - Odpovedzte

    Štyrikrát A? Zaslúžiš si hodinku pre mamu, nie minútku. Veľká gratulka k vybehnutiu. Však si vládala viac než si si myslela, že budeš? A pri štyroch A sa to vlastne aj dalo čakať, anaeróbnu bázu máš dobre postavenú :))). Teším sa, že sa vraciaš a že sa ti tu páči.

    Vik - 7. jún 2014 08:59 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.