O vdacnosti

O vďačnosti

Napísala Vik / minútka ticha / 13. Jún 2015

A buďte vďační!

To “buďte” a ten výkričník ma vyplašil.

Blueletter Bible ale na to vraví toto: “buďte” ako udalosť, ktorá sa udeje alebo človek, ktorý sa vynorí na javisko. Tak sa aj my máme udiať alebo vynoriť ako vďační. A to je úľava, pretože ja teraz nie som.

A neviem si ani predstaviť stať sa vďačnou na základe rozkazovacieho spôsobu. Ale ak sa mám diať, ak sa mám vynárať, rada sa vynorím do vďačnosti – rada sa to budem učiť, a usilovnejšie než doteraz.

Tak vás pozývam, sestry. Vynárajte sa.

O vdacnosti (na stiahnutie)

A pokoj Kristov nech rozhoduje vo vašich srdciach, veď preň ste boli povolaní v jednom tele. A buďte vďační!Kristovo slovo nech vo vás prebýva bohato: vo všetkej múdrosti sa navzájom učte a napomínajte a vdačne spievajte vo svojich srdciach Bohu žalmy, hymny, duchovné piesne.  A všetko, čo konáte slovom alebo skutkom, všetko robte v mene Pána Ježiša a skrze neho ďakujte Bohu Otcovi.  (Kol 3, 15-6)

 

 

___
Photo Credit: vic xia via Compfight cc


Oslovilo vás to? 9 komentárov.

9 komentárov

dakujem za krasnu pripomienku bozieho slova,

milka - 14. jún 2015 15:04 - Odpovedzte

    Ďakujeme aj my za návštevu. Verím, že sa tu ešte stretneme.

    Vik - 17. jún 2015 10:59 - Odpovedzte

Pre mna aj ten rozkazovaci sposob je vhodny. Pretoze pre mna a pre moj pokoj ovela lepsie je byt vdacna ako uzkostliva, smutna, nestastna, nervozna a podobne. Niekedy zabudam, ze vsetky tie zle pocity nemusim prezivat tak intenzivne a namiesto nich mozem byt len vdacna. Takze vdaka za pripomienku a teda stavajme sa vdacnymi.

dius - 15. jún 2015 15:50 - Odpovedzte

    Vidíš, Diuš, asi to súvisí s tým aký hlas počuješ vo svojej hlave. Ten môj výkričník nie je láskavý a povzbudivý. Tak asi preto. Teším sa, že ten tvoj výkričník je na tvojej strane. :)

    Vik - 17. jún 2015 11:00 - Odpovedzte

Courtney keep writing I really enjoy reading your blog and looking at your pictures and being kept updated on how you are doing. You are an amazing person, please believe in yourself. I truly admired you when you were at Burns, you truly knew how to handle and speak to the children it was very noacletbie. Miss seeing you.

Joan - 9. august 2016 21:43 - Odpovedzte

Full of salient points. Don’t stop believing or writing!

tjba.jus.br - 7. október 2016 19:13 - Odpovedzte

We don’t get NYX here but I know I’d want to try these. I’m deathly afraid of bronzer so a sheer colour works for me plus they look good! Reminds me of … is it Stila that came up with these once? I forget Plus I’m liking the look of your latest photos Paris B recently posted …

autoversicherung mit 18 - 3. november 2016 12:25 - Odpovedzte

conexaoparis disse:DianaSocorro Rodrigo! Vou pedir o Rodrigo para te responder. Conheço bem as marcas francesas porque moro aqui desde 1983, mas as brasileiras não as conheço.

The job of the trainer here is to demonstrate to the group strategy elicitation (getting the strategy). The ‘fixing’ part comes later on after we are sure what the strategy actually is.Here the trainer is demonstrating what language to use to get the eye patterns and langauge out ‘on the table’

baufinanzierung zinsen - 9. marec 2017 21:51 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.