O vdacnosti

O vďačnosti

Napísala Vik / minútka ticha / 13. Jún 2015

A buďte vďační!

To “buďte” a ten výkričník ma vyplašil.

Blueletter Bible ale na to vraví toto: “buďte” ako udalosť, ktorá sa udeje alebo človek, ktorý sa vynorí na javisko. Tak sa aj my máme udiať alebo vynoriť ako vďační. A to je úľava, pretože ja teraz nie som.

A neviem si ani predstaviť stať sa vďačnou na základe rozkazovacieho spôsobu. Ale ak sa mám diať, ak sa mám vynárať, rada sa vynorím do vďačnosti – rada sa to budem učiť, a usilovnejšie než doteraz.

Tak vás pozývam, sestry. Vynárajte sa.

O vdacnosti (na stiahnutie)

A pokoj Kristov nech rozhoduje vo vašich srdciach, veď preň ste boli povolaní v jednom tele. A buďte vďační!Kristovo slovo nech vo vás prebýva bohato: vo všetkej múdrosti sa navzájom učte a napomínajte a vdačne spievajte vo svojich srdciach Bohu žalmy, hymny, duchovné piesne.  A všetko, čo konáte slovom alebo skutkom, všetko robte v mene Pána Ježiša a skrze neho ďakujte Bohu Otcovi.  (Kol 3, 15-6)

 

 

___
Photo Credit: vic xia via Compfight cc


Oslovilo vás to? 4 komentáre.

4 komentáre

dakujem za krasnu pripomienku bozieho slova,

milka - 14. jún 2015 15:04 - Odpovedzte

    Ďakujeme aj my za návštevu. Verím, že sa tu ešte stretneme.

    Vik - 17. jún 2015 10:59 - Odpovedzte

Pre mna aj ten rozkazovaci sposob je vhodny. Pretoze pre mna a pre moj pokoj ovela lepsie je byt vdacna ako uzkostliva, smutna, nestastna, nervozna a podobne. Niekedy zabudam, ze vsetky tie zle pocity nemusim prezivat tak intenzivne a namiesto nich mozem byt len vdacna. Takze vdaka za pripomienku a teda stavajme sa vdacnymi.

dius - 15. jún 2015 15:50 - Odpovedzte

    Vidíš, Diuš, asi to súvisí s tým aký hlas počuješ vo svojej hlave. Ten môj výkričník nie je láskavý a povzbudivý. Tak asi preto. Teším sa, že ten tvoj výkričník je na tvojej strane. :)

    Vik - 17. jún 2015 11:00 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.