Zatva

Plné ruky práce a kašľa (a čosi na stiahnutie)

Napísala Vik / minútka ticha / 02. Apr 2014

Tak tak,

na chvíľu sme tu na Minútke zatíchli. Diali sa u nás veličizné veci: troch z našej štvorčlennej svorky zdrvila nejaká mrcha, ktorá vyrobí horúčky, kašle, sople, a potom sa po ústupe vráti s láskou ešte raz. Toto sme si teda zopakovali, a nadelili sme si to do troch týždňov, kedy sme balili, vyhadzovali, presúvali – a sme v novom. V prenajatom a v novom, s krásne obrovským balkónom, s výhľadom do údolia na dedinu pod nami, s obrovskými oknami, každé ráno, keď sa zobudím, teším sa na obývačku. Juch. Nádherná, prekašlaná, presoplená zmena.

No a celý ten čas si čítam a rozoberám Rút, písala som o nej už tuto.

Rút je superžena, naozaj. Veľmi veľa nad ňou rozmýšľam, nad touto ovdovenou, opustenou a presťahovanou do krajiny, ktorá ju vlastne nemala prijať. Postavila sa tomu bravúrne, s odvahou.

V jej príbehu sa toho dialo omnoho viac než Rút mohla vidieť. Také veci boli v pohybe, že až, veľký veľký plán nášho naozaj tvorivého Autora.

Tak som pre seba – a pre vás – vyrobila tri drobnosti, aby sme si pripomínali, že sa toho deje v našich životoch omnoho viac než na čo to vyzerá. Vyberte si, ktorý chcete, alebo hoci aj všetky tri.

omnoho viac než len klas   omnoho viac než len makovica   omnoho viac než len makovice

Aby sme si pamätali, ja aj vy, že učenie na nočník, trhanie hračiek z rúk, zlostné scény a krokodílie slzy, vysušené makovice a obyčajné zrno – to nie je celý príbeh. Je tam toho omnoho viac.

 

 


Oslovilo vás to? Pridajte komentár.

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.