adventny kalendar

Najväčšie dary unavených matiek

Napísala Vik / minútka ticha / 02. Dec 2014

Vraciam sa k Vianociam, ktoré som už aj nedávno v mojom návrate načala. A nedá mi nepodeliť sa s vami o poklad z môjho Instagram feedu.

Poznáte Lisu Jo Baker? Je to americká blogerka, autorka jednej veľmi veľmi vzácnej knihy, a tiež prekrásna osôbka.

Táto ženuška sa narodila v Južnej Afrike, má tri deti, a potom, čo stratila svoju mamu sa mamou nikdy nechcela stať. Stala sa, a napísala o tom všetkom knihu, ktorá sa volá Surprised by Motherhood, a niekto by ju naozaj mal preložiť do jazyka nášho. Veľmi potrebná kniha pre všetky, ktoré materstvo šokuje, prekvapí, a potom ich prekvapuje neustále aj nadaľej. Ak by ste si ju chceli kúpiť v angličtine, tak Book depository vie ešte aj do zajtra 3. decembra vybaviť objednávky pre Slovensko tak, aby naisto stihla doraziť do Vianoc. Prípadne Surprised by Motherhood ako elektronická verzia pre Kindle, pretty much anytime. Môžete ju aj niekomu v podobne e-booku venovať.

Ale nie to som chcela.

Toto som chcela, aha:

 

Putting together a family advent countdown calendar. First time ever in nine years of parenting. Moms of Littles, give yourself Grace this season to make it through with simply tempers intact. No grand countdowns required. I’ve finally learned that recognizing what I can’t do is just as important as what we do end up doing. Sometimes doing less is the best gift a tired mom can give her family. So, nine years in and I finally have the energy this year to celebrate an advent countdown. Here’s to however you choose to celebrate the waiting of the coming Christ. Because after all, it’s Him that matters most. and He came to a tired mother with very little flourish, fancy, or perfect. Love your tiny people, and that will be more than enough. #surprisedbymotherhood #TheGreatestGift

Fotka zveřejněná uživatelem Lisa-Jo Baker (@lisajobaker),

A píše sa tam približne toto:

Skladám rodinný adventný kalendár. Prvýkrát za deväť rokov rodičovania.

Mamky malých detí, buďte k sebe dobré v tomto období, aby ste ním všetci spolu prešli bez hnevu. Neočakáva sa od vás žiadne grandiózne odrátavanie do Vianoc. Konečne som sa naučila, že rozpoznať to, čo nedokážem spraviť je rovnako dôležité ako to, čo nakoniec urobím. Niekedy najväčším darom, ktorý unavená matka môže dať svojej rodine je jednoducho urobiť toho menej.

Takže, deväť rokov neskôr, a ja mám konečne energiu sláviť nadchádzajúci advent. Je na vás ako sa rozhodnete oslavovať čakanie na Ježišovo narodenie. Lebo nakoniec to na čom najviac záleží je práve On. A On prišiel ku unavenej matke bez dekorácií, okázalosti, alebo dokonalosti. Ľúbte svojich malých ľudí, a to bude viac než dosť.

Čo poviete? Už ste si napísali čo vlastne chcete od decembra?

Photo Credit: justcamelia via Compfight cc

Oslovilo vás to? Pridajte komentár.

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.