Nečakané pochutnanie

Nečakané pochutnanie

Napísala Vik / hry a kadejaké aktivity / 15. Okt 2015

Tento článoček naozaj nie je o ničom inom ako o nečakanom pochutnaní. A je teda tiež o tom, že pre svoje deti chceme, aby mali radi zdravé a dobré veci.

A tak minule ktosi na Instagrame písal, že sa mu dietko poobede zobudilo a malo chuť na nejakú extra mňamku. Mamina doma nič nemala, ale osvietilo ju: ku zvyčajnému jabĺčku na osminky priložila misku s gréckym jogurtom, ktorý zmixovala s lyžicou medu a škoricou. A položila na peknú tácku (viete, tie z IKEA sú ideálne).

 

Extra rýchle pochutnanie

 

A že ten jej trojročník takmer odpadol, že úžasom chvíľu nedýchal. Chvíľu dumal nad tou miskou a potom teda to jabĺčko začal namáčať do toho jogurtu a bol šťastný. Aké jednoduché a aké geniálne!

Bonus s lyžičkou arašídového masla

U nás doma zvyčajne jabĺčka áno, aj grécky jogurt s medom (veľa medom), škoricou, chia semiačkami alebo čojaviem, kakaom. Alebo tvaroh s javorovým sirupom. Ale spolu zatiaľ nie, mňa teda neosvietilo. Ale keď sme to vyskúšali, amazonka sa nevedela prestať smiať! Veľmi veľmi to deťom chutilo. Odvtedy sme to viackrát zopakovali, a trénujeme, aby postupne celý proces zvládli sami, lebo aj v tom spočíva génius tohto receptu: je to vlastne hra s dobrým koncom. Už si aj samé začali vymýšľať aké ďalšie chute popridávať (začínam ich trénovať na badián, keď teda idú tie Vianoce).

Najlepšia lekcia z celého toho pre ne je, že jednoduché a dobré veci môžu naozaj byť práve také: jednoduché a dobré. 

A u vás? Čo je váš recept na extra mňamku? A čo už vaše decká pripravia samé?

P.S. Keď potrebujete extra špeci verziu tejto mňamky, môžete si to celé upgradnúť. Môžete pridať do zmesi lyžičku arašídového alebo mandľového masla. A naservírovať do sklenených pohárov (jabĺčka pokvapať citrónom, aby nezhnedli.) V superextra sofistikovanej verzii pokvapkáte karamelom a totalsuperextra verzii pridáte – pozor – stopky zeleru!

Ňu-ňu-ňu!

Krása!

___

fotoše prevzaté z Tablespoon.


Oslovilo vás to? 2 komentáre.

2 komentáre

Kým dnes deti spali, reku, že nejdem upratovať, urobím niečo pre seba a kuknem minútku :-)
A keď sa Hanka zobudila s veľkým hladom, tak sme to skúsili. Zjedla síce len pár mesiačikov, ale kým sme to pripravili, parádne sme sa zabavili a dieťatko veselé a hrdé, že všetko samé pridávalo a pomiešalo. Ďakujeme za nápad! Aj za celú Minútku.

Veronika - 15. október 2015 13:58 - Odpovedzte

    Veronika, vďaka za krásny komentár. Naozaj, veľmi.

    Vik - 22. október 2015 16:12 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.