srdiecka

Valentínske srdiečka na studené popoludnie

Napísala Vik / hry a kadejaké aktivity / 07. Feb 2015

Valentín ide! Možno nepatrí medzi vaše obľúbené sviatky, možno sme aj tak už dosť amerikanizovaní. Ak je to tak, odložte na neskôr, na nejaký iný sviatok. Je to totiž perfektná a jednoduchá aktivita/hra/tvorenie, a dobre si s ňou poradia aj veľmi malé deti.

Našla som ju na The Imagination Tree, ktorá je plná všeličoho tvorivého pre väčšie aj menšie deti. Prelúskajte, bude sa vám páčiť. 

Ide o jednoduché vyzdobené srdiečko, polepené a pomaľované všeličím. Fotografie k celej aktivite nájdete na pôvodnej stránke.

  1. Porozprávajte sa s ratolesťami o tom, prečo niečo také vôbec idete robiť. Tiež o tom, ako ľúbite ocka alebo starú mamu, a že je dôležité, aby o tom vedeli. A že takéto srdiečko môže byť jeden zo spôsobov ako to povedať.
  2. Vystrihnete srdiečko väčšej veľkosti pre každé dieťa dvakrát, pokojne z dvoch rozličných farieb.
  3. Každé dietko ho z jednej strany vyzdobí podľa svojho veku a schopností: môže maľovať, polepiť ho nálepkami, nalepiť naň pierka, penové písmenká, pom-pomy, kúsky hodvábneho papiera, kúsky novín, a podobne. Môžete použiť aj trblietavé lepidlo, len nezabúdajte, že zvyčajne celkom dlho schne (od 4 po 8 hodín, podľa výrobcu).
  4. Vy následne dve srdiečka spojíte dohromady, lepidlom alebo spinkovačom. Len hore necháte stredne väčší otvor. (Autorka vraví, že spinkovač by bol asi lepší než lepidlo, ktoré ona použila.)
  5. Keď srdiečka dobre držia spolu, pomaly ho deti naplnia malými kúskami pokrčených novín alebo servítok. Výborné jemnomotorické cvičenie.
  6. Zavesiť, a hotovo!

Vlastne, ešte jeden bod: vystískať!

 

srdiecka


Oslovilo vás to? Jeden komentár.

1 komentár

skvely napad, budeme v sobotu skusat! dakovala

mirik - 11. február 2015 23:05 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.