srdiecka

Valentínske srdiečka na studené popoludnie

Napísala Vik / hry a kadejaké aktivity / 07. Feb 2015

Valentín ide! Možno nepatrí medzi vaše obľúbené sviatky, možno sme aj tak už dosť amerikanizovaní. Ak je to tak, odložte na neskôr, na nejaký iný sviatok. Je to totiž perfektná a jednoduchá aktivita/hra/tvorenie, a dobre si s ňou poradia aj veľmi malé deti.

Našla som ju na The Imagination Tree, ktorá je plná všeličoho tvorivého pre väčšie aj menšie deti. Prelúskajte, bude sa vám páčiť. 

Ide o jednoduché vyzdobené srdiečko, polepené a pomaľované všeličím. Fotografie k celej aktivite nájdete na pôvodnej stránke.

 1. Porozprávajte sa s ratolesťami o tom, prečo niečo také vôbec idete robiť. Tiež o tom, ako ľúbite ocka alebo starú mamu, a že je dôležité, aby o tom vedeli. A že takéto srdiečko môže byť jeden zo spôsobov ako to povedať.
 2. Vystrihnete srdiečko väčšej veľkosti pre každé dieťa dvakrát, pokojne z dvoch rozličných farieb.
 3. Každé dietko ho z jednej strany vyzdobí podľa svojho veku a schopností: môže maľovať, polepiť ho nálepkami, nalepiť naň pierka, penové písmenká, pom-pomy, kúsky hodvábneho papiera, kúsky novín, a podobne. Môžete použiť aj trblietavé lepidlo, len nezabúdajte, že zvyčajne celkom dlho schne (od 4 po 8 hodín, podľa výrobcu).
 4. Vy následne dve srdiečka spojíte dohromady, lepidlom alebo spinkovačom. Len hore necháte stredne väčší otvor. (Autorka vraví, že spinkovač by bol asi lepší než lepidlo, ktoré ona použila.)
 5. Keď srdiečka dobre držia spolu, pomaly ho deti naplnia malými kúskami pokrčených novín alebo servítok. Výborné jemnomotorické cvičenie.
 6. Zavesiť, a hotovo!

Vlastne, ešte jeden bod: vystískať!

 

srdiecka


Oslovilo vás to? 8 komentárov.

8 komentárov

skvely napad, budeme v sobotu skusat! dakovala

mirik - 11. február 2015 23:05 - Odpovedzte

  Dott. Tornielli, non ne sapevo nulla, ma dopo il post di Andrea e successive ricerche, mi sono incuriosito anche io: che ci racconta della lettera del nunzio apostolico Viganò al Papa? mi pare un tema più importante della pièce di Caiclelucts. Ormai il tema è da chiudere, se mi posso permettere, rimestare su quella materia è un pò nauseante.

  Lynda - 9. august 2016 17:21 - Odpovedzte

  I would be so happy to meet Alex Perry to have the opportunity to ask him about his Sydney-Opera-House-Barbie-Dress. I am an opera singer and am longing to wear it to my next concert.Besides, I am creating my own dresses which women want to steal (or buy) from my body!

  danduram sorenSeptember 13, 2012hi sir,i am a student of BIT SINDRI, dhanbad currently in 3rd year in production engineering branch.sir i wished to know that will the MECHPRENEUR program be held again next year or inn the near future cause i really am interested in attending it. if so plz do contact me thanking youregards,,danduram

  die günstigsten autos - 12. október 2016 17:27 - Odpovedzte

  Hi Ari! Congrats on your 100th video post. Bravo!! Those two ladies are a joy. It's amazing to see such happiness in all these ladies that you bring to your blog. I sometimes wish all their joy would rub off on all of us. They seem to see the world with a different perspective. Have a great week. Thanks for sharing and please give us another 100. I'll have to backtrack to see some more of your videos.

  http://netcheck.tech/1000novel.com - 14. október 2016 02:40 - Odpovedzte

  I think it would be safe to say that MANY of us are NOT “sure” about the move. If you had any ounce of sense, you’d realize that it has been bitterly fought for years. I still feel it’s a huge mistake, but they will not realize the error until it’s too late.

  Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a weblog web site? The account aided me a acceptable deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast provided vivid transparent idea

  http://www./ - 6. február 2017 09:28 - Odpovedzte

Damn, God don’t like ugly. If only there were more love and understanding to go around in this world!Whatever happened to “render onto Caesar what is Caesar’s and onto God what is Go1828#17;s?&#&22d;We forgive each other so that God may forgive us. Mrs. Spit, I am sorry you’ve had to field all this malice.

Lottie - 9. august 2016 17:18 - Odpovedzte

Nechajte nám, prosím, svoj odkaz.